O firmie
Oferta
Autoryzowany serwis
Referencje
Galeria
Ceryfikaty
Aktualności
Certyfikowany serwis
Kontakt20-lecie INTER GUMI (2012-05-22)
W czerwcu 2012 r. INTER GUMI obchodzi 20 rocznicę swojej ...
Czytaj więcej ...  
Marzec 2012 - Nowa usługa w Inter Gumi ! (2012-03-01)
Serwis klimatyzacji - W INTER GUMI można już teraz wykonać w pojazdach ciężarowych, autobusach i samochodach osobowych napełnienie , odgrzybianie , oraz sprawdzenie ...
Czytaj więcej ...  
Rzetelna Firma - kliknij i sprawdź

Dzieki nam dojedziesz bezpiecznie do celu.
Aktualności
Od początku grudnia Serwis Samochodów Ciężarowych i Naczep w Dębieńku wzbogacił się o bardzo nowoczesny mikroprocesorowo-laserowy przyrząd do diagnostyki geometrii kół samochodów ciężarowych GTL Truck Profi.
Urządzenie składa się z dwóch zespołów pomiarowych z łącznością radiową, linki pomiarowej , dwóch ekranów tylnych , dwóch obrotnic mechanicznych , rozpórki hamulca , przedłużaczy do mocowania zacisków pomiarowych , belki kontrolnej , komputera z oprogramowaniem , dokumentacji techniczno - ruchowej , oraz drukarki kolorowej.

Za pomocą przyrządu GTL TRUCK można wykryć i usunąć w porę ewentualne usterki oraz wydłużyć okres eksploatacji opon a także wpłynąć jako jeden z istotnych czynników na ich prawidłowe zużywanie się.
 
Jak wiadomo przydatność samochodu uwarunkowana jest w dużym stopniu łatwością prowadzenia go w każdej chwili w żądanym kierunku.
Uzyskuje się to głównie przez odpowiednio dobrany układ kierowniczy oraz ustawienie kół.
Układ kierowniczy powinien samoczynnie utrzymywać kierunek przy jeździe na wprost , umożliwiać toczenie się bez poślizgu skręconych kół ( kierowanych podczas wykonywania skrętu ), oraz zapewnić samoczynnie ( po puszczeniu kierownicy przez kierowcę ) ich powracania do pozycji środkowej ( tj.do pozycji odpowiadającej jeździe na wprost ).
Ponadto układ kierowniczy winien zapewniać dokonywanie skrętu kół jak najmniejszym wysiłkiem, aby prowadzenie samochodu nie męczyło kierowcy.
Spełnienie tych wymagań zapewnia się poza odpowiednim wykonaniem układu kierowniczego , również przez nadanie specjalnego ustawienia kołom oraz sworzniom zwrotnicy.
Jest to tzw geometria ustawienia kół pojazdu.
Producenci samochodów ustalają optymalne wielkości mierzonych parametrów.Utrzymanie ich w granicach tolerancji decyduje , jako jeden z istotnych czynników o bezpieczeństwie kierowcy , pasażerów i ładunku oraz innych użytkowników drogi.Szczególnie ważne jest to przy większych szybkościach jazdy i dla dużych pojazdów ( gabarytowo i masowo ), jakimi są samochody ciężarowe.
 
Użytkowniku pojazdu ciężarowego - wykonaj kontrolę ustawienia kół i zbieżności !!!
 
W celu uzyskania więcej informacji na temat parametrów opisujących geometrię ustawienia kół pojazdu , chcąc dowiedzieć się co oznaczają takie pojęcia jak:
OŚ SYMETRII RAMY POJAZDU, KĄT POCHYLENIA KOŁA, KĄT POCHYLENIA OSI SWORZNIA ZWROTNICY , CZY KĄT WYPRZEDZENIA OSI SWORZNIA ZWROTNICY , zapraszamy do naszych specjalistów zajmujących się ustawianiem geometrii z wykorzystaniem przyrządu GTL TRUCK PROFI
« powrót

Więcej aktualności  
O firmie| Oferta| Autoryzowany serwis| Referencje| Galeria| Certyfikaty| Aktualności| Subskrypcja| Kontakt
Copyright 2007 by Trol Intermedia